چرا دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت؟

دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت: امروزه، با توجه به استفاده گسترده از برق در همه ی صنایع، بازار کار رشته برق در سراسر جهان نیز بسیار گسترده شده است. دریافت مدرک برق صنعتی یکی از مهمترین مراحل برای مهاجرت به کشورهایی می باشد که نیاز به مهارت‌ هایی در این زمینه خواهند داشت. این حوزه حاوی طراحی، نصب و راه‌ اندازی انواع سیستم‌ های برقی و الکترونیکی می باشد که در صنایع مختلف بکار خواهد رفت. در این مقاله به توضیحاتی در خصوص برق صنعتی، مزایای دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت و همچنین فرصت‌ های شغلی مربوط به آن خواهیم پرداخت

برق صنعتی چیست؟

برق صنعتی شاخه‌ ای از مهندسی برق است که به طراحی، نصب و نگه‌ داری سیستم‌ های برقی و الکترونیکی مورد نیاز در صنایع گوناگون خواهد پرداخت و برای تأمین، توزیع، کنترل و مدیریت برق در محیط‌ های صنعتی و تجاری به کار خواهند رفت. عناصر اصلی برق صنعتی شامل سیستم‌ های قدرت، ماشین‌ آلات الکتریکی، سیستم‌ های اتوماسیون و ابزارهای اندازه‌ گیری می باشد. هدف استفاده از برق صنعتی، تأمین برق با کیفیت، مطمئن برای تجهیزات، دستگاه‌ های صنعتی و تجاری، کم کردن هزینه‌ های انرژی و … خواهد بود.

دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت و کاربردهای آن

 • تولید و توزیع برق: از ترانسفورماتورها، تجهیزات توزیع، کابل‌ ها و لوازم جانبی دیگر برای تولید و توزیع برق در شبکه‌ های برق صنعتی استفاده خواهند شد.
 • کنترل و مدیریت تجهیزات برقی: در صنایع گوناگون، برق صنعتی برای کنترل و مدیریت تجهیزات برقی نظیر موتورها، پمپ‌ ها، ولوم‌ ها و دیگر دستگاه‌ های الکتریکی استفاده می‌ گردد. به این خاطر، تابلوهای برق و سیستم‌ های کنترل برای این منظور طراحی خواهند شد.
 • صنایع خودروسازی: در صنایع خودروسازی، برق صنعتی برای کنترل و مدیریت سیستم‌ های الکتریکی و الکترونیکی خودروها استفاده می‌گردد.
 • صنایع مخابراتی: برق صنعتی در صنایع مخابراتی برای تأمین برق، کنترل و مدیریت سیستم‌ های ارتباطی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 • ساختمان‌ های تجاری و صنعتی: در ساختمان‌ های تجاری و صنعتی، برق صنعتی برای تأمین برق، کنترل و مدیریت سیستم‌ های الکتریکی و الکترونیکی نظیر روشنایی، تهویه مطبوع و سیستم‌ های امنیتی استفاده خواهند شد.

برای مطالعه بیشتر: دریافت مدرک طراحی طلا و جواهر برای مهاجرت

طراحی تابلو برق های LV و MV در برق صنعتی

تابلوهای MV و LV در برق صنعتی برای توزیع برق در مناطق مختلف ساختمان‌ های صنعتی و مراکز تولیدی استفاده خواهند شد. در این قسمت به توضیحاتی درباره طراحی تابلوهای MV و LV در برق صنعتی می پردازیم:

 •  تابلوهای LV:
 1. – تابلوهای LV برای توزیع برق با ولتاژ پایین (کمتر از 1000 ولت) استفاده می‌ گردند
 2. در طراحی تابلوهای LV، به دلیل ولتاژ پایین، از قطعات و تجهیزاتی استفاده خواهند شد که قابلیت مقاومت در برابر جریان بالا را دارا خواهند بود.
 3. تابلوهای LV شامل قطعاتی نظیر مدار کنترل، کنتاکتورها، رله‌ های حفاظتی و… می باشند.
 4. طراحی تابلوهای LV باید با رعایت استانداردها و مقررات مربوط به ایمنی و حفاظت در برابر خطرات برقی صورت خواهد گرفت.
  • تابلوهای MV:
  1. تابلوهای MV برای توزیع برق با ولتاژ بالا (بیشتر از 1000 ولت) استفاده خواهند شد.
  2. در طراحی تابلوهای MV، به دلیل ولتاژ بالا، از قطعات و تجهیزاتی استفاده می‌گردد که قابلیت مقاومت در برابر ولتاژ بالا را دارا خواهند بود.
  3. تابلوهای MV شامل قطعاتی نظیر سوئیچ‌ های قدرت، کنتاکتورها، رله‌ های حفاظتی و… می باشند.
  4. طراحی تابلوهای MV باید با رعایت استانداردها و مقررات مربوط به ایمنی و حفاظت در برابر خطرات برقی انجام پذیرد.

   دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت و فرصت‌ های شغلی آن

   دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت و فرصت‌ های شغلی آندریافت مدرک برق صنعتی از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، فرصت‌ های شغلی گسترده‌ ای در حوزه برق فراهم می نماید. با توجه به گوناگونی فرصت‌ های شغلی که وجود دارد، شما قادر خواهید بود، مسیر شغلی مناسبی را انتخاب نمائید و در آن حوزه به کسب تجربه و پیشرفت کاری خود بپردازید.بعضی از این فرصت‌ های شغلی را در ادامه توضیح داده ایم:

   • مهندس طراحی سیستم‌ های برق صنعتی: در این حوزه کاری، مسئولیت شما طراحی و برنامه‌ ریزی سیستم‌ های برقی و الکترونیکی برای صنایع گوناگون می باشد که شامل طراحی دستگاه‌ های کنترل، سیستم‌ های اتوماسیون و ابزار دقیق خواهد بود.
   • مهندس نگه‌ داری و تعمیرات سیستم‌ های برق صنعتی: در این حوزه کاری، شما مسئول بررسی و تشخیص خرابی‌ ها و ایجاد راه‌ حل‌ های مناسب برای رفع آن‌ ها در سیستم‌ های برقی و الکترونیکی می باشد.
   • مدیر پروژه برق صنعتی: دریافت مدرک برق صنعتی و با کسب دانش و مهارت ها در این حوزه، قادر خواهید بود تا به عنوان مسئول هدایت و کنترل تیم‌ های مهندسی برای اجرا و پیاده‌ سازی پروژه‌ های برق صنعتی مشغول به کار گردید.
   • مهندس نصب و راه‌ اندازی سیستم‌ های برق صنعتی: در این موقعیت شغلی، شما مسئول نصب و راه‌ اندازی سیستم‌ های برقی و الکترونیکی در صنایع مختلف می باشید که شامل نصب و تنظیم موتورهای الکتریکی، تجهیزات توزیع برق و سیستم‌ های کنترل مخواه بود.

   مزایای دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت

   دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت، می‌ تواند برای مهاجران فرصت‌ های بسیاری را به وجود بیاورد. به این خاطر که، این مدرک به فارغ‌ التحصیلان امکان را خواهد داد تا در کشورهای دیگر در زمینه های مرتبط به این حوزه فعالیت نمائید و از فرصت‌ های شغلی مطلوب و مزایای شغلی در این حرفه بهره‌ مند گردید. به همین خاطر، اگر شما به رشته برق علاقه‌ مند می باشید و تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، دریافت این مدرک از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، گزینه مناسبی برای شما می باشد. بعضی از مزایای دریافت مدرک برق صنعتی برای مهاجرت شامل موارد زیر است:

   • امکان کار در خارج از کشور: دریافت مدرک برق صنعتی از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، به علاقه مندان این امکان را خواهد داد تا در این حوزه فعالیت نمایند و در صورت تمایل به مهاجرت، فرصت‌ های شغلی بیشتری را در کشورهای دیگر خواهید داشت.