آیا دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت مناسب است؟

دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت: امروزه، مهاجرت به کشورهای دیگر به منظور بهبود شرایط زندگی و یافتن فرصت‌ های شغلی مورد توجه قرار دارد. یکی از راه‌ های پرطرفدار برای تامین درآمد در کشور مقصد، کسب مهارت‌ های شغلی است که یکی از مهارت‌ هایی که در این زمینه بسیار مورد توجه قرار دارد، مهارت های مربوط به صنعت تهیه غذا و نوشیدنی من جمله مهارت باریستا است که در حال حاضر از محبوبیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در این مقاله به توضیحاتی مربوط باریستا، مزایای دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت و فرصت‌ های شغلی مربوط به آن پرداخته خواهد شد.

باریستا کیست؟

باریستا شخصی متخصص در زمینه تهیه انواع قهوه می باشد که در کافی‌ شاپ‌ ها و هتل‌ ها، با استفاده از دانش و مهارت‌ های خاص خود در زمینه‌ ی تهیه و سرو انواع قهوه‌ ها نظیر اسپرسو، ترک، موکا، لاته، کارامل ماکیاتو و… مشغول به فعالیت خواهد بود. باریستاها معمولاً برای تهیه قهوه، از دستگاه‌ های اسپرسو و دیگر تجهیزات مربوطه استفاده می نماید و همینطور مسئولیت سرو نوشیدنی‌ های دیگر نظیر موکتل‌ ها، چای ماسالا و … را نیز بر عهده خواهند داشت.

وظایف باریستا چیست؟

بعضی از وظایف باریستا شامل موارد زیر است:

 • تهیه و سرو قهوه: باریستا باید با دانش و توانایی لازم درباره نوع قهوه، روش تهیه و دمای مورد نیاز برای هر قهوه آشنا است تا قادر باشد قهوه‌ های متنوعی را به درستی تهیه نماید و آن‌ ها را برای مشتریان سرو نماید.
 • طراحی قهوه: باریستا قادر خواهد بود تا با استفاده از فنون طراحی قهوه، آن را تزئین نماید و به مشتریان خود ارائه دهد. این کار به تجربه نوشیدن قهوه لذت بخش برای مشتریان کمک خواهد کرد.
 • مدیریت زمان: باریستا باید توانایی مدیریت زمان خود را داشته باشد تا بتواند در زمان کوتاه و مقرر قهوه‌ های مورد نیاز مشتریان را تهیه نماید و خدمات خود را ارائه کند.

فرصت‌ های شغلی با دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت کدامند؟

تقریباً در هر شهری در سراسر دنیا کافی شاپ های متنوعی وجود دارد و قهوه یکی از نوشیدنی‌ های پرطرفدار در اکثر کافه ها محسوب خواهد شد. به همین خاطر می توان گفت، علاقه مندان با دریافت مدرک باریستا، می‌ توانند به راحتی در کشورهای مختلف، فرصت های شغلی مناسبی را در این زمینه پیدا کنند. در این قسمت به معرفی برخی از فرصت های شغلی باریستا می پردازیم:

 • کار در کافه‌ ها و رستوران‌ ها: اشخاص دارای مهارت باریستا در کافی شاپ ها و رستوران‌ ها فعالیت می نمایند. این مکان‌ ها فرصت‌ های شغلی زیادی را در اختیار باریستاها قرار خواهد داد.
 • کار در هتل‌ ها: اشخاص دارای مهارت باریستا قادر خواهد بود تا در بخش صبحانه، سرویس انواع قهوه و نوشیدنی های هتل ها مشغول به کار گردد. این فرصت‌ ها به مهاجران کمک می نماید تا در صنعت خدمات مهمانداری فعالیت نماید.
 • آموزش و مشاوره: با دریافت مدرک باریستا و تجربه کسب گشته، می‌ توانید به عنوان مربی یا مشاور در زمینه قهوه و آموزش باریستا فعالیت نماید.
 • کسب و کارخود: با دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت، مهاجران قادر خواهند بود تا کسب و کار خود را در این حوزه راه‌ اندازی نمایند.

فرصت‌ های شغلی برای باریستا در کشورهای مختلف

فرصت‌ های شغلی برای باریستا در کشورهای مختلفهمانطور که گفته شد نظر به اینکه مصرف انواع قهوه در سراسر جهان قابل توجه خواهد بود،به همین خاطر مراکز مختلفی در کشورهای مختلف به سرو قهوه مشغول هستند که می توان از فرصت های شغلی مربوط به آن در سراسر دنیا بهره مند گردند، در این بین به فرصت های شغلی در برخی از کشورهایی که از مقاصد پرطرفدار مهاجران هستند به شرح ذیل می باشد:

 • استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی می باشد که فرهنگ قهوه‌ خوردن در آن بسیار رواج داشته و در شهرهای مختلف استرالیا نظیر سیدنی، ملبورن و بریزبن، تعداد زیادی کافی‌ شاپ مشغول به کار هستند و به همین خاطر فرصت‌ های شغلی مناسبی برای باریستاها ایجاد گشته است.

 • کانادا

کانادا هم جزوکشورهایی می باشد که فرهنگ قهوه در آن بسیار محبوب است. شهرهایی نظیر تورنتو، ونکوور و مونترال از تعداد بالایی کافی‌ شاپ برخوردارند و باریستاها قادر خواهند بود تا در این شهرها فرصت‌ های شغلی مناسبی پیدا نمایند.

برای مطالعه بیشتر: آموزش باریستا

وره آموزشی باریستا در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

برای تبدیل شدن به یک باریستا حرفه‌ ای و موفق، افراد باید از طریق دوره‌ های آموزشی و کارگاه‌ های تخصصی که توسط مرکز آموزشی معتبر همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد برگزار می‌ شود، می توانند دانش و مهارت‌ های لازم در این زمینه را کسب کنند. این دوره‌ ها معمولاً شامل مباحثی مانند بررسی انواع دانه‌ های قهوه و روش‌ های پخت آن‌ ها، کنترل کیفیت قهوه، نحوه استفاده از دستگاه‌ های اسپرسو و سایر تجهیزات مربوطه، تکنیک‌ های سرو قهوه و نحوه ارتباط با مشتریان می باشند. در پایان این دوره‌ ها، شرکت‌ کنندگان با گذراندن آزمون‌ های عملی و نظری می‌ توانند مدرک باریستا را کسب کنند و  در کشورهای مختلف مشغول به کار شوند.

مزایای دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت

دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت دارای چندین مزیت می باشد که در این بخش از مقاله به برخی از مزایای دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت پرداخته ایم :

 • افزایش شانس کسب کار: با داشتن مدرک باریستا و مهارت‌ های لازم، شانس شما برای کسب کار در کافی‌ شاپ‌ ها و هتل‌ های کشور مقصد افزایش پیدا خواهد کرد.
 • راه اندازی کسب و کار خود: اگر تصمیم دارید در کشور مقصد، کسب و کاری برای خود راه‌ اندازی نمائید، داشتن مهارت در زمینه باریستا می‌ تواند پایه‌ ای مناسب برای راه‌ اندازی، کافی‌ شاپ به شمار آید.
 • بهره مندی از فرصت های شغلی مربوطه: یکی از مزایای اصلی دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت، یافتن شغل در صنعت قهوه است. با گسترش یافتن کافه ها در سراسر جهان، نیاز به تعداد زیادی باریستا خواهد بود. با داشتن مدرک باریستا، مهاجران قادر خواهند بود تا به راحتی شغلی پایدار، برای خود پیدا کنند.
 • درآمد مناسب: در بسیاری از کشورها، باریستا های حرفه‌ ای به خاطر مهارت و تجربه‌ ی خود، حقوق بالایی دریافت خواهند کرد.
 • ارتباط با جامعه محلی: دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت و کار کردن به عنوان باریستا در کشور مقصد به شما کمک خواهد کرد تا با جامعه محلی بیشتر آشنا شده و، فرهنگ و زبان آن‌ ها را بیاموزید..

دریافت مدرک باریستا برای مهاجرت از مجتمع فنی تهران

دانشپذیران عزیز با شرکت در دوره آموزش باریستا مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب که زیر نظر بهترین اساتید با بروزترین روش های آموزشی تشکیل می شود. این دوره آموزشی به صورت عملی و کاربردی می باشد باعث خواهد شد تا دانشپذیران بعد از پایان این دوره آموزشی موفق به کسب مدرک معتبر شوند و مانند یک حرفه ای وارد بازار کار شوند.