خلاقیت آموزش طراحی لباس مجتمع فنی تهران

اگر خلاق و عاشق مد هستید، این کار مناسب شماست.

خلاقیت آموزش طراحی لباس، هنر استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در به وجود آوردن پوشاک، کیف،کفش و زیورآلات می باشد. خلاقیت آموزش طراحی لباس متاثر از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم ملت های مختلف بوده و به اندازه همین موارد مختلفی که تفاوت وجود دارد دارای تنوع بالایی می باشد.

تاریخچه ثبت شده در زمینه خلاقیت آموزش طراحی لباس به ابتدای قرن نوزدهم زمانی که طراحان به طراحی لباس برای مج

الس اشرافی می پرداختند بر می گردد خود به شاخه های زیادی تقسیم می شود.

طراحی پوشاک

به اشخاص مختلف که در عرصه پوشاک، کیف، کفش و… با طرح‌هایی که از خود به وجود می آوردند تاثیر بسزایی در صنعت مد در یک دوره خاص زمانی دارا می باشند، «طراح مد و لباس»اطلاق می شده که از جایگاه بسیار بالایی برخوردار بوده است.

طراح مد و لباس مدل های لباسها، کفش ها، کیف ها و … را طراحی کرده و آثار بسیار زیادی را در این زمینه به وجود می آورد.

طرح های او یا بسیار خاص و شیک بوده و یا اینکه با تغییر در طرح های موجود در بازار بوجود آمده است. هر طراح مد و لباس حرفه ای به طور معمول در بخش خاصی تخصص دارد مانند لباس های مردانه، لباس های زنانه، لباس های ورزشی و….مواردی از این دست.

بعضی از طراحان مد و لباس به شکل فردی و برخی به صورت گروهی و تیمی کار انجام فعالیت می نمایند. مشتریان آنها بسیار تفاوت دارند. برخی اوقات یک فرد خاص (مثل یک بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار و…) به شکل دوخت سفارشی و برخی اوقات عموم مردم، مشتریان آنها هستند.

خلاقیت آموزش طراحی لباس به طور معمول در کار خود با کارشناسان فنی مربوطه و با تولید کنندگان ارتباط کاری نزدیکی دارد.  برخی از طراحان لباس وارد حوزه سینما وتلویزیون شده و به طراحی لباس برای بازیگران می پردازند.