درباه بازار کار طراحی لباس بهتر است بدانید که طراحی لباس به هنر و توانایی استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در تولید لباس گفته می شود که به اندازه ی تمدن ها و آداب و رسوم هر منطقه تنوع دارد و متفاوت است. همچنین به هنرمندانی که با طرح های خود این عرصه را رونق می بخشند، طراح مد و لباس گفته می شود. طراحی لباس ممکن است نو و تازه باشد و یا ممکن است در طرح های موجود در بازار تغییراتی ایجاد کند.

درباره بازار کار این حرفه می توان گفت که این نکات حائز اهمیت است مثل دید خوب داشتن نسبت به رنگ ها و اشکال هندسی و همینطور در قسمت دوخت و برش نیز مهارت داشته باشید تا بتوانید به صورت جدی وارد بازار کار شوید.

بازار کار طراحی لباس چگونه است؟

بازار کار طراحی لباس

یک طراح لباس باید از آخرین اطلاعات مد و طراحی آگاهی داشته باشد و خود را در آن جهت به روز کند و از نیاز و علایق جامعه اطلاع داشته باشد تا بتواند نیاز بازار کار طراحی لباس را رفع کن . در بازار کار طراحی لباس هم می توان به صورت تکی و فردی کار طراحی را انجام داد و هم می توان به صورت تیمی کار کرد که مشتریان هر گروه متفاوت هستند. طراح لباس اکثرا در کار خود با کارشناسان فنی و تولید کنندگان در ارتباط هستند.

اما برای ورود به بازار کار طراحی لباس باید به طور کامل به این حرفه مسلط باشید و اکثر کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند، دوره های پیشرفته طراحی لباس را پشت سر گذاشته اند و در حال حاضر صاحب شغل و درآمد می باشند.

شما هم می توانید با یادگیری این حرفه وارد بازار کار طراحی لباس شوید و مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با برگزاری دوره های آموزش طراحی لباس، هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند و این دوره ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود که برای ثبت نام می توانید از طریق سایت این مجموعه اقدام نمایید.

چه کارهایی برای بازار کار طراحی لباس اهمیت دارد؟

بازار کار طراحی لباس

بازار کار طراحی لباس، برای شروع به کار کردن در بازار کار طراحی لباس باید بدانید که چه امور و کارهایی نیاز است در ابتدا انجام شود و همچنین چه کار ها و اموری نباید انجام شود و یا انجام آن ضروری نمی باشد؛ مثلا در بازار کار طراحی لباس در ابتدا نیازی به یک دفتر کار نیست و یا حتی به یک سرمایه خیلی بزرگ و زیاد هم لازم نمی باشد و فقط بودجه کمی برای هزینه تبلیغات باید داشته باشید. نکته مهمی که در بازار کار طراحی لباس باید بدانید این است که اطلاعات مربوط به بازاریابی در صنعت مد و طراحی لباس را بدانید.

در بازار کار طراحی لباس این نکته نیز مهم است که باید به مد روز و نیاز های جامعه کاملا آگاه بود و به آن ها حساسیت نشان داد و در همه فصل های سال چه نوع پوششی متداول است که به طور معمول در نقاط مختلف متفاوت است. وظیفه اصلی یک طراح لباس این است که مد رایج در جامعه را بررسی کرده و تشخیص بدهد و در ترویج و تامین آن تقاضا، فعال و پویا باشد. این نکته برای این در طراحی لباس بسیار مهم می باشد که افراد بدانند برای طراحی لباس باید به سراغ شما بیایند و از شما مشاوره  و راهنمایی بگیرند.

آموزش طراحی لباس سنتی

نکات مربوط به بازار کار طراحی لباس

بازار کار طراحی لباس

باید برای پیشرفت در حوزه کاری طراحی لباس، بازار را به خوبی بشناسید. این کار به نیاز مشتری وابسته است و باید مشخص شود که به کدام بخش از حوزه طراحی لباس ارتباط دار . علاوه بر این، برای بازار کار طراحی لباس می توان چشم انداز های متفاوت دیگری نیز متصور شد؛ مثلا طراحی زیور آلات، طراحی پارچه و اکسسوری و غیره نیز می تواند جزء بخش های پر طرفدار و کار آمد در حوزه بازار کار طراحی لباس باشد. همچنین در این حوزه می توان فرصت های جدیدی را به وجود آورد و با بازاریابی مناسب و نیاز سنجی، بخش های مختلف شغلی را در بازار کار طراحی لباس ارتقا داد. در واقع با پیگیری ها و تلاش و پشتکار و همینطور با به روز کردن خود در بازار کار طراحی لباس می توان به سرعت رشد کرد و مهارت های لازم را یاد گرفت.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش طراحی لباس می باشد و تمامی علاقمندان به این حرفه می توانند در این دوره ها شرکت نمایند و در پایان، یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران به هنرجویان ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی و تاریخ برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439