آموزش نکته های آشپزی :

کلاس های آشپزی مکانی است قدرتمند برای یادگیری چرا که غذا چیزی می باشد که تمامی ما می توانیم با آن ارتباط برقرار نمائیم، در مورد آن هیجان زده باشیم و در زندگی خود به کار ببریم. همینطور کلاس های آشپزی عملی و جذاب می باشند. بعد از گذراندن یک سال و نیم کلاس‌ های آشپزی با درس ‌های سرگرم‌ کننده، سالم، موثر و به موقع قادر خواهید بود تا از مهارت تان استفاده نمائید.

آموزش نکته های آشپزی و نکات آن :

برنامه ریزی :

آوردن آشپزخانه به کلاس‌ ها به معنای آوردن هر چیزی می بغاشد که امکان دارد نیازمند باشید  برنامه ریزی قادر خواهد بود تا از فراموش کردن مطالب بسیار مهم جلوگیری نماید. اگر قالب مافین را فراموش نمائید، مافین ها کاملاً مافین نمی باشد. وانمود نمائید که دستور غذا را در ذهنتان درست می نمائید در صورتی که برنامه ریزی برای تهیه لیست لوازم دارید. آیا به سیم کشی اضافی برای دستگاه های برقی در کلاس نیازمند می باشید ؟

اگر دستمال کاغذی تمام گردد دانش آموزان دست شان را با چه چیزی خشک می نمایند؟ آیا از مواد غذایی کنسرو شده استفاده می نمائید و آیا نیاز به درب بازکن کنسرو دارد؟ دستور غذاها در کلاس آشپزی نسبت به زمانی که خودتان آن را درست می نمائید زمان بیشتری خواهد برد. آموزش دروس آشپزی به مبتدیان به معنای افزودن زمان اضافی برای دموها، تمرین مهارت ها و سوالات زیاد می باشد.

آموزش نکته های آشپزی و پاک سازی را بخشی از درس قرار بدهید

مطمئن گردید تا زمان برای پاک سازی را برنامه ریزی نمائید و از پیش تصمیم بگیرید که دانش آموزان چگونه کمک می نمایند. این که خودتان ماشین ظرفشویی واقعا کارآمد باشید گاهی اوقات نیز قادر خواهد بود تا مفید باشد. ببینید که آیا می توانید از ماشین ظرفشویی تجاری استفاده نمائید و سیستمی را ایجاد نمائید که سریع، بهداشتی و دور از دسترس گردد.

شرایط آماده سازی عملی

در شرایط مناسب، هر دانش آموزی قادر خواهد بود تا هر قسمت فعالیت عملی را انجام بدهد. در دانش‌آموزان دبیرستانی ، درست کردن گنوکی در کلاس آشپزی به این معنا می باشد که هر دانش‌آموز یک تکه خمیر کوچک برای ورز دادن و شکل دادن به آن خواهد داشت.

در هر کلاس روی یک یا دو مهارت جدید تمرکز نمائید. تمرکز بر مهارت‌ های کمتر به مبتدی‌ ها این امکان را خواهد داد که به جای گیج شدن، در آن مهارت‌ ها تسلط پیدا نمائید. پیش از این که دستور پخت را شروع نمائیم، 1-2 مهارت جدیدی را که بر روی آن ها تمرکز می نمائیم با نوشتن روی تخته و انجام دمو یا درس کوتاه، آن ها را شناسایی می نمائیم.

در مورد ایمنی مواد غذایی در هر کلاس صحبت نمائید

تصور نمائید که دانش ‌آموزان می ‌دانند چگونه چاقو را در دست گرفته یا شستن دست‌ هایشان یا مقدار دقیق دو قاشق غذاخوری چقدر مهم می باشد. صرف چند دقیقه در هر کلاس برای مرور درس‌ های مهم باعث خواهد شد دانش‌آموزان از ایمنی وسایل اطمینان حاصل نمائید و از انتشار میکروب‌های مضر جلوگیری گردد.

همه چیز می تواند یک آموزش گردد :

امکن دارد به طور تصادفی تمام مغزهای کاج مورد نیاز برای دستور پخت کدو را بسوزانید. اما اگر همه این کارها را با لبخند انجام بدهید به دانش آموزان تان نشان خواهید داد که اشتباه کردن در هنگام آشپزی طبیعی و بخشی از فرآیند یادگیری می باشد

آماده سازی گوشت برای استیک

به گفته گابی دالکین، سرآشپز و وبلاگ نویس مواد غذایی مستقر در کالیفرنیا، رازی برای پختن استیک عالی وجود دارد: نمک! حدود دو تا سه ساعت پیش از این که گریل را گرم نمائید دو طرف استیک را با نمک درشت بپوشانید و بعد از آن را روی توری سیمی قرار بدهید.

نمک زدن به استیک باعث خواهد شد تا گوشت فوق العاده آبدار بماند. پیش از کباب کردن، استیک را با دستمال کاغذی خشک نمائید و دوباره آن را با نمک و فلفل مزه دار نمائید. از نمک کوشر استفاده بفرمائید چرا که باعث ایجاد پوسته ترد می گردد. در این جا به موضوع استیک خواهیم پرداخت، 24 روش دیگر برای پخت بی نقص استیک را در این مقاله مطالعه نمائید.

آموزش نکته های آشپزی و روش آسان پوست کندن سیر

دانا مورل، سرآشپز اجرایی در گرین سرآشپز، یکی دو چیز در مورد سیر بیان می نماید. مورل توصیه می ‌نمایند که بوته های سیر را در کاسه‌ی متوسط قرار بدهید، بعد از آن کاسه را با یک کاسه دیگر بپوشانید تا شکل گنبدی ایجاد نمایند کاسه ها را برای چند دقیقه به شدت تکان بدهید. زمانی که بوته ها را باز می نمائید، باید پوسته کاغذی شان خالی گردد!

آموزش نکته های آشپزی و ثابت کردن تخته برش

قرار دادن حوله خیس زیر تخته برش، از لیز خوردن آن جلوگیری می ‌نماید. مهم نیست که چه چیزی را خرد می ‌نماید.

نحوه جدا کردن سریع ساقه گیاهان

به جای صرف زمان گرانبها برای حذف ساقه گیاهانی نظیر آویشن یا گشنیز با چیدن، توصیه می شود ساقه را در یک دست بگیرید و در جهت مخالف ساقه را به سمت پایین بکشید. برگ های قابل استفاده به سرعت از ساقه جدا می گردند. ( مجتمع فنی تهران )

آموزش نکته های آشپزی و رنده ریز بهترین دوست شماست

آموزش نکته های آشپزی و رنده ریز بهترین دوست شماسترنده ریز اساساً یک رنده کوچک و دستی می باشد. قادر خواهید بود تا از رنده ریز برای انجام همه کارها از رنده کردن لیمو گرفته تا رنده کردن سیر، موسیر، پنیر، جوز هندی و حتی شکلات استفاده نمائید.

تهیه بیکن کاملا ترد در فر

اگر بیکن فوق ‌العاده ترد دوست دارید،  درماهیتابه خالی نوارهای بیکن را به طور مساوی روی توری فلزی قرار بدهید. در فر با دمای 400 درجه به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید. روش ورقه ‌ای اجازه می ‌دهد تا چربی چکه نماید و حرارت در تمام قسمت‌ ها حرکت نماید و تردی ایجاد نماید .

آموزش نکته های آشپزی و استفاده از نشاسته ذرت

اگر سس خانگی کمی آبکی به نظر خواهد رسد، نشاسته ذرت می تواند آن را نجات دهد! 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با 1 قاشق چایخوری آب در یک کاسه کوچک ترکیب نمائید و هم بزنید تا یک دست گردد. مخلوط نشاسته ذرت را در سس در حال جوش بزنید تا غلیظ گردد. در صورت نیاز تکرار نمائید.

آموزش نکته های آشپزی و استفاده از آسیاب ادویه خانگی

آسیاب قهوه قدیمی دارید که از آن استفاده نمی کنید؟ پیشنهاد می نمائیم که از آن به صورت آسیاب ادویه استفاده نمائید. بعد از شستن تمام قهوه از آسیاب (واقعاً مطمئن شوید که آن را خوب بشویید!) هر ادویه ای که می خواهید اضافه نمائید و آسیاب کنید تا به قوام کامل رسید.

نگهداری طولانی مدت از گیاهان

اگر گیاهان تازه زیادی دارید و دوست ندارید آن ها را هدر بدهید، توصیه می‌نمائیم تا گیاهان (منهای ساقه‌ها) را در قالب‌ های یخ قرار بدهید. روی آن ها روغن زیتون یا کره آب شده بریزید و فریز نمائید. زمانی که می خواهید از آن ها برای افزایش طعم سریع استفاده نمائید، یک یا دو مکعب را اضافه نمائید.

نحوه رسیدن سریع آووکادو

اگر دستور پختی دارید که شامل آووکادو می‌گردد و آن ها کاملاً رسیده نمی باشند، قرار دادن آن‌ ها در کیسه کاغذی قهوه‌ ای با یک عدد موز کمک می‌ نماید در ۲۴ ساعت رسیده گردند. اگر نیاز دارید آووکادو ها دیرتر برسند آن ها را در یخچال نگهداری نمائید.