دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ پیشرفته

برگزاری دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ پیشرفته توسط مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، دانشجویان و هنرجویان می توانند در این دوره شرکت نمایند.

شما می توانید برای حضور در دوره های آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ از طریق لینک “ثبت نام” به صورت آنلاین اقدام نمایید.

با شرکت در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران معتبرترین موسسه آموزشی ایران، مدرک دو زبانه و بین المللی را اخذ نمایید.

پیشنهاد ما به شما هنرجویان عزیز این است که همین حالا برای ثبت نام در این دوره معتبر اقدام نمایید، ظرفیت کلاس ها به زودی به اتمام می رسد.

آموزش برنامه نویسی سی شارپ پیشرفته

توضیحاتی در باره زبان برنامه نویسی سی شارپ

مایکروسافت C# را ادغامی از قدرت C++ و سادگی Visual Basic معرفی می‌کند، اما بنظر می رسد در حال حاضر سادگی C# به مراتب خیلی بیشتر از Visual Basic است.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ که مایکروسافت و شرکت Sun Microsystems – مالک Java – در دنیای نرم افزار رقابت سرسختانه ‌ای داشتند، مایکروسافت تصمیم گرفت یک زبان برنامه نویسی جدید توسعه دهد.

در ابتدا C# از لحاظ ساختاری خیلی به Java و بیشتر از آن به C++ نزدیک بود اما رفته رفته و با توسعه این زبان برنامه نویسی جدید، تفاوت‌ها بیشتر و بیشتر شدند.

خانواده C، خانواده زبان‌های برنامه نویسی

در دنیای زبان‌های برنامه نویسی، اصطلاحی وجود دارد به نام زبان‌های خانواده C؛ دلیل این نام‌گذاری، شباهت ظاهری (Syntax) زبان‌های عضو این خانواده به زبان C است.

خیلی از زبان‌های برنامه نویسی مشهور این روزها مثل C، C++، Objective-C، PHP، C#، Java و حتی زبان بسیار جدید Swift عضو این خانواده هستند.

بنابراین به نظر می ‌رسد اگر یکی از این زبان‌ها را بلد باشید، کارتان برای یادگیری دیگری آسان ‌تر خواهد بود.

C# زبان برنامه نویسی قدیمی است؟

در زمانه‌ای که همه چیز با یک ساعت پیش از خود متفاوت است، حالا که می‌دانیم C# در واقع پیش از شروع قرن ۲۱ ساخته شده است، آیا می‌توانیم نتیجه بگیریم که C# پیر شده و بهتر است سراغ یک زبان تازه نفس‌تر مثل Swift برویم؟

پاسخ خیر است،زیرا C# تا به امروز بارها به روز شده است، نسخه جدید زبان C# به تازگی منتشر شده است. 

شی گرایی به چه معنا است؟

C# یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا است، برای اینکه توضیح هیم دقیقا یک زبان شی گرا چیست، ابتدا باید بدانیم در زبان‌های غیر شی ‌گرا چه می‌ گذرد.

زبان‌ های غیر شی گرا از دو موجودیت «داده» و «عملیات» تشکیل می‌شوند، یعنی کل یک نرم افزار، مثل نرم اپلیکیشن اندروید، iOS یا هر نرم افزار دیگری که روی کامپیوترهای شخصی اجرا می‌شوند، از چندین عملیات (Function) که یک یا چند داده (Data) می‌گیرد ساخته شده که این function تغییرات لازم را روی آن داده‌ ها اعمال می‌ کند و داده جدید را به function قبلی بر می‌گرداند.

مثلا فرض کنید که ما دو داده نام و نام خانوادگی داریم:

نام: علی

نام خانوادگی: حسنی

عملیات مورد نظر ما ساخت نام کامل فرد است:

عملیات: نام + نام‌خانوادگی = علی حسنی

این یک نمونه ساده از شیوه کار زبان‌های غیر شی‌گرا بود، حالا فرض کنید بخواهیم همین عملیات را در C# که یک زبان شی گرا است پیاده کنیم.

ما دیگر با دو داده مجزا طرف نیستیم، یک شی وجود دارد به نام انسان، انسان دارای یک نام کوچک و یک نام خانوادگی است.

از پیش برای شی انسان مشخص کرده‌ایم – به وسیله یک function – که چطور نام کامل می‌سازد.

مقادیر علی و حسنی را به شی انسانی که ساخته ‌ایم ارسال می‌کنیم، حالا یک انسان داریم که نام کامل دارد.

شاید درک زبان‌های شی گرا به نظر کمی سخت‌تر بیاید، اما باید بگوییم که ما هر روز در زندگی با اشیا و شی گرایی سر و کار داریم.

یک برنامه نویس با کمی دقت و تلاش، وقتی به درک درستی از شی گرایی برسد، پی به قدرت آن خواهد برد.

C# برای من مناسب است؟

اگر به این فکر می‌کنید که برای اولین بار پا به دنیای یک زبان برنامه نویسی بگذارید، C# گزینه مناسبی برای شما است.

باید هم صادق باشیم، واقعا فرقی نمی‌کند که چه زبانی را انتخاب می‌کنید، هر کدام نسبت به دیگری قابلیت‌ ها و ضعف‌ هایی دارد.

مهم‌تر از این تفاوت‌ها، هدف شما از یادگیری برنامه نویسی است؛ مثلا اگر بخواهید یک اپلیکیشن اندروید یا iOS بسازید، به ترتیب زبان‌های جاوا و Swift گزینه‌های مناسبی هستند.

یا اگر به پیاده سازی ظاهر صفحات وب علاقه دارید می‌توانید با JavaScript شروع کنید، اما C# این امکان را به شما می‌دهد که در پلتفرم‌های مختلف نرم‌افزار مورد نظر خود را توسعه بدهید.

سی شارپ زبانی است که با آن هم می‌توانید اپ اندروید، iOS بنویسید و هم سایت و سرویس‌های سمت سرور را توسعه بدهید.

این یعنی C# می‌تواند تقریبا یک چرخه کامل در محصولات نرم‌ افزاری را پشتیبانی کند!!

با شرکت در دوره ها آموزش برنامه نویسی سی شارپ مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، به راحتی کار با این زبان برنامه نویسی را آموزش ببینید.