آموزش برنامه نویسی سی شارپ جامع

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ جامع را برای هنرجویان و علاقمندان به این زبان برنامه نویسی برگزار می کند.

دوره آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، زیر نظر اساتید برجسته کشوری برگزار خواه شد.

توجه داشته باشید که با حضور در دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ، مدرک دو زبانه و معتبر مجتمع فنی تهران را دریافت خواهید کرد.

سی شارپ (C#) از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی محیط .NET می باشد، در این مطلب قصد داریم توضیحات بیشتری درباره C# بدهیم.

نگاهی به سی شارپ

C# یک زبان برنامه ‌نویسی شی گرا، ساده و مدرن است که توسط شرکت Microsoft عرضه شده است .NET Foundation این پروژه‌ی متن‌باز (Open Source) را مدیریت می‌ کند.

C# یک زبان برنامه ‌نویسی شی گرا و کامل است که به برنامه ‌نویسان این امکان را می‌دهد اپلیکیشن‌هایی کراس ‌پلفترم (cross-platform) برای پلتفرم‌های ویندوز، تحت وب و موبایل بنویسند.

برنامه نویسان می توانند برنامه‌های C# را در سیستم‌عامل‌های لینوکس، ویندوز، iOS و اندروید بنویسند، C# یک زبان برنامه‌نویسی مدرن است که می توانیم از آن برای نوشتن برنامه‌های نرم‌ افزاری مدرن امروزی استفاده کنیم.

از C# می‌توانیم برای توسعه‌ ی انواع مختلف اپلیکیشن‌ها استفاده کنیم:

  • برنامه‌های کلاینت ویندوز
  • کامپوننت‌ها (component) و کتابخانه‌  (library)
  • سرویس‌ها (service) و API ها
  • اپلیکیشن‌های تحت وب
  • برنامه‌های موبایل
  • اپلیکیشن‌های ابری و بازی‌های ویدیوئی

Microsoft از دو فریمورک توسعه‌ی نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند، فریمورک .NET و NET Core. فریمورک .NET برای توسعه‌ ی اپلیکیشن‌های ویندوز و تحت وب در سال ۲۰۰۱ منتشر شد.

اما با فراگیر شدن مفهوم متن ‌باز، شرکت Microsoft نیز کامپایلرهای زبان و .NET را متن ‌باز کرد و این .NET جدید .NET Core نامیده می‌ شود.

در آینده تنها یک نسخه از .NET وجود خواهد داشت، که همان .NET خواهد بود، نسخه‌ ی بعدی .NET در سال ۲۰۲۰ و با نام .NET 5 منتشر خواهد شد.

آموزش برنامه نویسی سی شارپ جامع

پیش نیاز حضور در دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ

قبل از اینکه اولین اپلیکیشن C# را شروع کنید، باید یک ویرایشگر متن (Editor) یا محیط یکپارچه ‌ی توسعه‌ ی نرم‌‌افزار (IDE) داشته باشید، که بتوانید در آن کدهایتان را بنویسید و کامپایل کنید.

بهترین IDE موجود برای برنامه ‌نویسان C#، Visual Studio شرکت Microsoft است، نسخه‌ ی کنونی آن Visual Studio 2019 است.

Visual Studio 2019 به سه صورت مختلف عرضه می‌ شود: Visual Studio 2019 Enterprise، Visual Studio 2019 Professional و Visual Studio 2019 Community

Visual Studio 2019 Community رایگان است، در این آموزش از Visual Studio 2017 Community استفاده خواهیم کرد.

همین ‌طور می‌ توانید از Visual Studio Code هم استفاده کنید.

Visual Studio Code یک ویرایشگر کدِ رایگان، سبک و متن باز است که می ‌توانید از آن برای نوشتن و دیباگ کردن (Debug) کدهایتان استفاده کنید. VS Code از بیشتر زبان‌های برنامه‌ نویسی پشتیبانی می ‌کند.

ثبت نام در این دوره آموزشی

برای حضور در دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ جامع “مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب” می توانید از طریق لینک “ثبت نام” اقدام فرمایید.

توجه داشته باشید با ثبت نام به صورت اینترنتی در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شامل تخفیفات ویژه ای خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان و نحوه برگزاری این دوره می توانید با شماره تلفن های 66929920 – 66933379 تماس حاصل فرمایید.