زمانی‌که شما غواصی را به صورت پیشرفته انجام می‌دهید یکی از موارد با اهمیت که باید انجام دهید شرکت در دوره آموزش امداد و نجات غواصی می‌باشد چرا که با شرکت در این دوره اموزشی و یادگیری آن علاوه بر استفاده برای حفظ سلامت خود در مواقع ضروری می‌توانید به یک غواص در خطر یا حادثه دیده نیز کمک رسانی کنید.

اهمیت شرکت در دوره آموزش امداد و نجات غواصی

اهمیت شرکت در دوره آموزش امداد و نجات غواصیغواصی به عنوان رشته ای جذاب که هم تفریحی بوده و هم ورزشی دارای جذابیت‌‌‌‌های زیادی می‌باشد.

در دهه‌‌‌‌های اخیر تعداد علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی به خصوص غواصی افزایش پیدا کرده است. البته تعدادی از افراد نیز تصور می‌کنند که غواصی فقط یک رشته تفریحی لاکچری بوده که می‌توان با فرا گیری آن به مشاهده حیات زیر آب و ماهیان متنوع پرداخت باید به این افراد بگوئبم که کاملا در اشتباه هستند و غواصی دارای گرایش ها و تخصص‌‌‌‌های متنوعی می‌باشد که فارغ از گرایش‌‌‌‌های تفریحی و ورزشی بوده مانند: غواصی صنعتی، غواصی عملیاتی، امداد و نجات، فنی و تکنیکال ،علمی و یا نظامی و … است.

پیشنهاد ویزه: مطالعه مقاله آموزش غواصی

دانستن این نکته الزامی می‌باشد که در هر گرایش یا هر شیوه‌ی غواصی تامین امنیت و ایمنی برای پیشگیری از حوادث و سوانح از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد همانطور که می‌دانید، ما در غواصی با محیطی نا متعارف و دارای فیزیک و عوارض و تاثیرات خاص برای انسان مواجه هستیم. غواصی می‌تواند دارای جذابیت‌های فراوانی باشد اما باید توجه داشته باشید که این محیط و تاثیرات آن می‌تواند خطر بالقوه ای برای غواصان نیز داشته باشد و در بعضی مواقع منجر به بروز جرح یا فوت فرد نیز می‌گردد.

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد می‌توانید متوجه نقش مهم آموزش‌‌‌‌های امداد و نجات در محیط‌‌‌‌های آبی خواهیم شد و از این دوره اموزشی به عنوان عاملی مهم در پیشگیری از حوادث و سوانح غواصی و کنترل شرایط و تضمین ایمنی یک غواص استفاده کنیم.

شاخه‌های مختلف آموزش امداد و نجات غواصی

آموزش امداد و نجات غواصی دارای شاخه‌‌‌‌های مختلفی می‌باشد که هر یک از آن‌ها دارای شرایط و ویژگی‌‌‌‌های خاصی هستند.

1- غواص امداد و نجات ( Rescue Diver )

2- ایمنی عمومی ( Public Safety )

3- غواصی عملیاتی ( Operation Diving)

4- ایمنی وسلامت محیط (HSE)

5- حمایت پایه حیاتی (Basic Life Support)

مزایای شرکت در دوره آموزش امداد و نجات غواصی مجتمع فنی تهران

مزایای شرکت در دوره آموزش امداد و نجات غواصی مجتمع فنی تهراندانشپذیران با شرکت در دوره این دوره آموزشی که در مجتمع فنی تهران به صورت عملی و تئوری زیر نظر بهترین اساتید برگذار می‌شود علاوه بر دریافت مدرک دور زبانه و معتبر مجتمع با یادگیری حرفه‌ای و صفر تا صد این مبحث می‌توانند مانند یک حرفه‌ای وارد بازار کار شوند .

سرفصل دوره آموزش امداد و نجات غواصی:

  • غواصی اسکوبا
  • تعریف امداد و نجات
  • ترک کشتی
  • تجسس
  • علائم اضطراری
  • وسایل ارتباطی
  • امنیت در دریا
  • نجات کارکنان
  • تجهیزات نجات در دریا
  • نجات شناورها