آزمون IELTS و هر آنچه لازم است بدانید

IELTS مخفف عبارت Internation English Language Testing System محبوبترین و پرکاربردترین آزمون بین المللی سنجش مهارت های زبان انگلیسی می باشذ. ثبت نام آزمون آیلتس در سراسر جهان برگزار می گردد و مدرک آن در همه ی کشورهای جهان به خصوص کشورهای انگلیسی زبان حائز اعتبار است.

آزمون آیلتس با توجه به کاربرد به دو گروه دسته بندی می گردد

  • آزمون عمومی آیلتس: این آزمون برای اشخاصی کاربرد دارد که تصمیم دارند تا به کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا و بریتانیا مهاجرت کنند و یا تصمیم به تحصیل، آموزش و یا کار در کشورهای انگلیسی زبان را دارا می باشند.
  • ایلتس آکادمیک: این آزمون برای اشخاصی برگزار می گردد که تصمیم به ادامه تحصیل در سطح عالی و یا ثبت نام های حرفه ای را در محیط های دانشگاهی انگلیسی زبان دارا می باشند.

توجه داشته باشید که هزینه آزمون آیلتس از اول فوریه 2017 دچار افزایش گشت به طوری که طبق اعلام رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور،

دوره های آماده سازی آزمون IELTS به صورت خصوصی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار می گردد که برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می نمائیم که به بخش آموزش زبان انگلیسی سایت مراجعه نمائید و یا با همکاران ما به شماره 02166939772 تماس حاصل نمائید.

منابع آزمون IELTS

منابع آزمون IELTSآزمون IELTS به منظور ارزیابی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی –Listening, Reading, Writing, Speaking- ، سطح آموزشی متقاضی را در 9 سطح از non-user تا Expert دسته بندی خواهد شد.
بهتر است بدانید که سنجش مهارت های Listening و Speaking در هر دو گروه آزمون های ایلتس یکسان می باشد و ارزیابی دو مهارت دیگر زبان انگلیسی بسته به نوع آزمون گوناگون است.
آزمون مهارت های Listening, Reading, Writing در یک روز و بدون وقفه برگزار خواهد شد ولی سنجش مهارت Speaking معمولا یک هفته پیش و یا بعد از مهارت های دیگر انجام می گردد.
آزمون IELTS در کل حدود 2 ساعت و 45 دقیقه به طول خواهد انجامید.

جدیدترین دوره آموزش افترافکت
بیشتر بخوانید

سنجش Listening در آزمون IELTS

شما به چهار مکالمه به زبان انگلیسی بومی شامل گفتگوی دو نفره و مونولوگ در مورد مسائل روز جامعه، گفتگوی چندین نفره و مونولوگ در محیط آکادمیک گوش داده و بعد از آن به سوالاتی که در اختیارتان قرار خواهند داد، جواب خواهید داد. برای این بخش حدود 30 دقیقه زمان خواهید داشت.
هدف از این بخش سنجش توانایی درک مطلب انگلیسی شما می باشد.

برای ثبت نام کلیک کنید

دوره های زبان انگلیسی بزرگسال مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب که زیر نظر بهترین اساتید برگذار می گردد بر اساس منابع آموزشی American English File Third Edition آموزش داده خواهند شد.

سنجش Reading در آزمون IELTS

در این بخش شما به 40 سوال پاسخ خواهید داد و مهارت Reading شما عزیزان در زبان انگلیسی از هر جهت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در آزمون عمومی IELTS این مهم با ارائه سه متن طولانی انجام خواهد گرفت که از روزنامه و مجلات انتخاب گشته و حرفه ای نبودن متقاضیان نیز در این گزینش لحاظ خواهد شد.
در آزمون آکادمیک IELTS متون از کتابها، جراید، تبلیغات و کتابچه های راهنمای شرکت های گوناگون انتخاب می گردد.
برای پاسخگویی به سوالات این بخش حدود 60 دقیقه زمان در اختیار خواهید داشت.

سنجش Writing در  آزمون IELTS

در این بخش به شما عزیزان 60 دقیقه زمان خواهند داشت تا در مورد دو موضوعی که در اختیارتان قرار خواهند داشت، بنویسید.

سنجش Speaking در آزمون IELTS

این سنجش در سه پارت برگزار می گردد که در کل بین 11 تا 14 دقیقه به طول خواهد انجامید:

  • پارت 1: از شما خواسته می گردد به سوالاتی در مورد خود، خانواده، تحصیلات و علایقتان پاسخ بدهید.
  • پارت 2: به شما کارتی داده خواهد شد و از شما درخواست می شود تا در مورد موضوع ذکر شده روی کارت، گفتگوی نمائید. برای آماده سازی این گفتگو 1 دقیقه زمان خواهید داشت.
  • پارت 3: در این قسمت از شما سوالاتی در مورد پارت 2 پرسیده می شود که حدود 5 دقیقه طول خواهد کشید.
دوره های برق
بیشتر بخوانید

چرا دوره های آموزش زبان انگلیسی مناسب هستند؟ ( آزمون IELTS  )

این موضوع که شما عزیزان به زبان دومی نظیر زبان انگلیسی مسلط گردید شانس شما عزیزان را برای پیدا کردن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود و یا یافتن کار در خارج از کشور بیشتر خواهد شد. انگلیسی، زبان ارتباطات بین المللی، رسانه ها و اینترنت می باشد به همین دلیل یادگیری این زبان برای داشتن معاشرت، سرگرمی و همچنین پیدا کردن یک شغل خوب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد..