تخصصی و مهندسی

نرم افزارهای تخصصی و مهندسی

دپارتمان نرم افزارهای تخصصی و مهندسی

معرفی دپارتمان: مجتمع فنی تهران در اولین سالهای فعالیت خود با شناسايي نيازهاي کشور و جامعه در حوزه برق و الکترونيک، وزن عمده فعاليتهاي خود را روي ارائه آموزشهاي کيفي و متفاوت در اين حوزه متمرکز کرد. هم اکنون بعد از گذشت فعالیت های دوره ای دپارتمان های مهندسی و تخصصی در شعب و نمایندگی های مختلف، دپارتمان مهندسی و تخصصی نمایندگی انقلاب با ارائه ی ده ها رشته و دوره ها ی تخصصی افتخار خدمت به این مرز و بوم را دارد..

 

سیده پرستو صیافی

مدارک تحصیلی:

لیسانس اقتصاد پولی از دانشگاه شهید بهشتی

فوق لیسانس سیستم های اقتصادی از دانشگاه علوم اقتصادی تهران

مدارک تخصصی:

دارنده ی گواهینامه تخصصی MBA از موسسه ی آموزش عالی آزاد بهار

دارنده ی گواهینامه تخصصی DBA از موسسه آموزش عالی آزاد بهار

دارنده ی گواهینامه ی اصول و فنون مذاکره از موسسه آموزش عالی آزاد بهار

دارنده ی گواهینامه اصول بازاریابی و برندینگ از موسسه آموزش عالی آزاد بهار

دارنده ی گواینامه کارآفرینی از دانش سرای کیمیا

سوابق علمی و پژوهشی:

تالیف کتاب اقتصاد ایران انتشاراتی راه (پیام نور)

تالیف کتاب پول، ارز و بانکداری انتشاراتی راه (پیام نور)

تالیف کتاب مالیه عمومی و شرکت ها انتشاراتی راه (پیام نور)

ویراستاری علمی کتاب ارزیابی طرح های اقتصادی انتشاراتی راه

ویراستاری علمی کتاب توسعه و برنامه ریزی اقتصادی انتشاراتی راه

ویراستاری علمی کتاب تجزیه و تحلیل سیستم ها انتشاراتی راه

چاپ مقاله ی علمی – ترویجی با عنوان “آزادی و عدالت اقتصادی در ایران و آلمان” در کتاب هفته

گروه گرافیک

طراحى گرافيک در واقع اصطلاحى عام براى حرفه‌اى متشکل از طراحى حروف، تصويرسازي، عکاسى و چاپ به‌منظور ارائه اطلاعات يا آموزش می باشد.

امروزه طراحان گرافيک با مؤسسات و آتليه‌ها همکارى دارند. آنها نه تنها تبليغات و آگهى‌ها، بلکه مجلات و روزنامه‌هايى را که اين ‌آگهى‌ها در آن چاپ مى‌شوند را طراحى مى‌کنند.

دوره های قابل اجرای گروه گرافیک و هنرهای دیجیتال:

1-فتوشاپ نسخهcc 2014 مقدماتی تا پیشرفته

2-آموزش نرم افزار corel draw

3-adobe illustrator cs4

4-indesign cs4

گروه معماری

معماری هنر و دانش طراحی بناها و سایر ساختارهای کالبدیست. تعاریف جامع تر، بیش‌تر معماری را شامل طراحی تمامی محیط مصنوع از طراحی شهری و طراحی منظر تا طراحی خرد جزییات ساختمانی و حتی طراحی مبلمان می دانند.طراحی معماری در اصل استفاده خلاقانه از توده، فضا، بافت، نور، سایه، مصالح، برنامه و عناصر برنامه ریزی مانند هزینه، ساخت و فناوری است به منظور دستیابی به اهداف زیباشناختی، عملکردی و اغلب هنری. این تعریف، معماری رااز طراحی مهندسی که استفاده خلاقانه از مصالح و فرمها با بهره گیری از ریاضیات و قواعد علمی است، متمایز می کند

دوره های قابل اجرا ی گروه معماری:

1-اتوکد دوبعدی

2- revit architecture 2013

3- 3dmax

4-v-ray

گروه مکانیک

مهندسی مکانیک شاخه‌ای از مهندسی است که با طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سروکار دارد. مهندسان مکانیک، اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما را به کار برده و با دانش تخصصی خود، سیستم‌های مکانیکی و… را طراحی کرده و می‌سازند. طراحی و ساخت موتورها ، سیستم‌های کنترل، نیروگاه‌های الکتریکی، دستگاه‌های پزشکی، چرخ‌دنده‌ها، فناوری لیزر، طراحی به کمک رایانه، مهندسی به کمک رایانه و تولید به کمک رایانه، خودکارسازی و رباتیک، دستگاه‌های تهویه مطبوع و… از جمله فعالیتهای این رشته می باشد که شروع آن بعنوان یک رشته مستقل از قرن 18 میلادی بوده است                                                                                                                                    

امروزه مهندسان مکانیک به دنبال گسترش دانش در رشته‌هایی چون کامپوزیت، مکاترونیک و نانوتکنولوژی هستند. مهندسی مکانیک با شاخه های مختلفی تظیر مهندسی هوافضا، مهندسی دریا، مهندسی خودرو،مهندسی پزشکی، مهندسی مکاترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی راه آهن، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی هسته‌ای، مهندسی شیمی، مهندسی نفت ، هم پوشانی دارد

دوره های قابل اجرای گروه مکانیک

1-catia 1

2-workbench Ansys 1

3-matlab ویژه مهندسان مکانیک

4-solid works

گروه عمران

مهندسی عمران یکی از قدیمی ترین و پر سابقه ترین رشته های مهندسی است که شاخه های بسیار و بازه فعالیت نامحدودی دارد.

عمده فعالیت این رشته همانند دیگر رشته ها به سه شاخه طراحی ، اجرا و خدمات منتهی شده و فعالان در این رشته معمولا در یکی از این سه گروه فعالیت دارند.

فعالیت گروه طراحی به طرح و محاسبه انواع ابنیه و مصنوعات حجمی مربوط می گردد از جمله طراحی انواع سازه های ساختمانی ، پلها، سدها، دکلها، سوله ها و آشیانه ها ، جاده ها و . . .

همچنین فعالیت گروه اجرا نیز در ساخت و تحویل فرضیات طراحی در قالب موضوعات ذکر شده می باشد.

سیستم خدمات نیز به فعالیت گروهی مربوط می شود که لوازم مورد نیاز دو گروه نامبرده شده را فراهم می کنند مانند تولید یا ارائه نرم افزارهای طراحی و یا مصالح و تجهیزات مربوط به ساخت.

در گروه اول یعنی طراحی معمولا سه دسته از مهندسین مشغول به کار هستند :

1- مهندسین تکنسین

2- مهندسین محاسب

3- مهندسین طراح

دسته اول مربوط به افرادی است که بر اساس تجربه و نه تعلیم و تحقیق، فرایند قسمتی از محاسبات را آموخته و قادر به تکرار آن در قالب همان شرایط و موضوع هستند و چنانچه شرایط و یا صورت مسئله تغییر کند قادر به انجام صحیح ان نیستند.

دسته دوم افرادی هستند که بر اساس تکمیل اموزشهای خود به سطح بالاتری از علم مهندسی رسیده و قادرند تا با مشخص شدن شرایط و خواسته ها ضوابط مورد نیاز را محاسبه کنند . این گروه درک بالاتری نسبت به گروه اول داشته ولی هنوز به توانایی لازم برای خلق موضوع یا تصمیم گیری کلی نرسیده اند.

دسته سوم که از بلوغ فکری مناسبی برخوردارند قادرند تا خلاقانه به خلق یک اثر سازه ای و یا طرح مسئله نموده ، وارد تصمیم گیری های کلان شوند مانند انتخاب یک سیستم سازه ای پیچیده برای یک سازه خاص.

در گروه اجرا نیز تقسیم بندی تقریبا به همین شکل است و مهندسین کارگاهی و یا تیم اجرا بر حسب توانایی و تجربه کاری به همین دسته بندی تعلق دارند. طیف زیادی از فارغ التحصیلان و یا دانشجویان رشته های مهندسی خصوصا مهندسی عمران به علت پراکندگی موضوعات اموزش در دانشگاه و نیز نبود هدف مشخص در دوره تحصیل ، در دسته اول جای می گیرند که در ورود به بازار کار حرفه ای با مشکلات عدیده ای برخورد خواهند کرد ، هدف اصلی گروه عمران فراهم کردن شرایطی است تا این گروه از مشتاقان ورود به بازار کار با طی دوره های بلند مدت و کوتاه مدت کاربردی بتوانند تا به دسته دوم و در نهایت به دسته سوم وارد شده و شغل و حرفه ای مطابق با ذائقه شخصیتی خود بدست اورند.

دوره های قابل اجرا در گروه مهندسی عمران

1-safe & etabs

2-طراحی سازه های خاص با نرم افزار sap 2000

3-متره برآورد و صورت وضعیت با excel

گروه صنایع

با پیشرفت سریع علم، تکنولوژی و پیچیدگی‌های روز افزون آن، بالطبع سیستم‌های تولیدی و خدماتی نیز گسترش یافته‌است. اداره صحیح و مناسب و سیستماتیک این گونه واحدها مستلزم استفاده از تکنیک‌های علمی و پیشرفته است. مباحث تولید و خدمات چنان گسترش یافته است که رشته‌های مهندسی سنتی از قبیل شیمی، راه و ساختمان، مکانیک و غیره پاسخگوی همه مسائل نیست. برای جبران چنین کمبودهایی در قرن حاضر به ویژه طی چند دهه اخیر از پیوند رشته‌های گوناگون علوم مدیریت، اقتصاد و روش‌های مهندسی، رشته جدیدی به نام مهندسی صنایع به‌وجود آمده‌ است.

دوره های قابل اجرا در گروه صنایع

1-ms project

2-oracle primavera p6

گروه ریاضی و آمار

ریاضیات یکی از پایه های اصلی علوم و مهندسی است. رشته های مهندسی اغلب بر پایه علوم ریاضی بنا شده است. ریاضیات علمی است که برای توصیف پدیده ها به کار گرفته می شود. با پیدایش رایانه ها و توسعه قابلیت های این دستگاه ها در انجام عملیات محاسباتی و منطقی، به مرور زبان های برنامه نویسی شکل گرفته اند. ویژگی اصلی رایانه ها توانائی انجام محاسبات تکراری با سرعت زیاد است. بعد ها نرم افزارهای محاسباتی مهندسی بر پایه این زبان ها نوشته شده است که انجام محاسبات را برای مهندسین در هر زمینه بسیار آسان نموده است.

گروه ریاضی و آمار دپارتمان نرم افزارهای مهندسی و تخصصی با هدف آموزش نرم افزارهای محاسباتی و آماری و برنامه نویسی تشکیل گردیده است. دوره های ارائه شده در این گروه می تواند طیف وسیعی از دانشپذیران رشته های مختلف دانشگاهی را مخاطب قرار دهد. دوره های ارائه شده مختص رشته خاصی نیست و کلیه دانشپذیران می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

گروه ریاضی و آمار دپارتمان نرم افزارهای مهندسی برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه نرم افزارهای انجام محاسبات ریاضیاتی و آماری است. بی شک یادگیری و استفاده از نرم افزارهای ریاضیاتی و آماری امری کاملاً ضروری و اجتناب ناپذیر برای دانشجویان کلیه رشته ها به ویژه رشته های علوم پایه و مهندسی در همه مقاطع است. نرم افزاری های ارائه شده در این گروه در سه دسته نرم افزارهای محاسباتی، نرم افزارهای آماری و برنامه نویسی ارائه می گردد. گروه ریاضی و آمار علاوه بر برگزاری این دوره ها، آمادگی برگزاری سمینارهای تخصصی، تدوین و برگزاری دوره های جدید مرتبط یا هر گونه فعالیت مرتبط دیگر را اعلام می دارد.

دوره های قابل اجرا در گروه ریاضی:

1-matlab

2-spss 1

گروه نفت، گاز، پتروشیمی

اين گروه در راستاي ارتقاء علمي و مهارت هاي كاربردي جامعه مهندسي در اين صنعت شروع به كار نموده است هدف اصلي اين دپارتمان انتقال تكنولوژي روز صنعت مذكور در جهان به شركت هاي داخلي بوده و در اين راستا پس از سالها فعاليت هاي آموزشي توانسته ايم پس از درك نيازهاي آموزشي، به الگوهاي معتبري در سطح جهاني (در زمينه آموزش هاي ضمن خدمت در صنايع پايين دستي در فاز طراحي) دست يابيم كه ماحصل آن نيز مورد تاييد وزارت علوم و فن آوري قرار گرفته است و در واقع الگوهاي معتبر جهاني را بومي نموده ايم. چشم انداز ما تاسيس دپارتمان كاربردي در صنعت مذكور ارائه آموزش هاي Pre-engineering مي باشد.

دوره های قابل اجرا در گروه نفت، گاز، پتروشیمی:

1-اصول تئوری piping

2-مدل سازی سه بعدی واحدهای فرآیندی با نرم

3-hysys مقدماتی