سوالات متداول

آیا کل دوره حسابداری با مدت 180 ساعت با یک استاد می باشد؟

در اکثر کلاس ها بله

آیا دوره ها شرایط تخفیف دارد؟

بله ، برای مشاهده بسته های تخفیفی کلیک نمایید

در نمایندگی انقلاب چه دوره هایی برگزار می شود؟

برای مشاهده تقویم آموزشی کلیک کنید

دلیل بالا بودن شهریه دوره ها نسبت به سایر موسسات چیست؟

برخلاف آنچه به نظر می رسد قیمت دوره های مجتمع فنی تهران نسبت به سایر موسسات آموزشی مناسبتر بوده و دلیل بالا بودن شهریه ها تعداد ساعات بیشتر دوره ها نسبت به سایر موسسات است.

برای شرکت در کلاسها نیاز به مدرک تحصیلی است؟

خیر الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست.

آیا مدارک مجتمع فنی تهران، قابل معادل سازی است؟

خیر. مجتمع فنی تهران موسسه آموزش عالی نیست و لذا مدرک آن قابل معادل سازی نمی باشد. دوره های این موسسه با هدف تربیت نیروی کار متخصص است

آیا مجتمع فنی تهران دوره های برون سازمانی برگزار می کند؟

بله، در صورتی که تمایل دارید لیست دوره های برون سازمانی را دریافت نمایید لطفا با نمایندگی انقلاب تماس حاصل فرمایید تا لیست دوره های آموزشی را برای سازمان مربوط ارسال و توضیحات لازم را ارائه دهند.

برای چه دوره هایی مدرک صادر می شود؟

برای کلیه دوره های مجتمع فنی تهران پس از پایان دوره مدرک رسمی و دو زبانه مجتمع فنی تهران اعطا می شود. علاوه بر آن دانشجویان و هنرجویان می توانند برای دوره های بین المللی با پرداخت هزینه، مدرک بین المللی دریافت نمایند.

تفاوت مدارک مجتمع فنی تهران با سازمان فنی حرفه ای چیست؟

مجتمع فنی تهران موسسه آموزشی خصوصی بوده و مدارک آن مستقل از مدارک فنی حرفه ای، معتبر و ترجمه شده است.

آیا مجتمع فنی تهران مرکز فنی حرفه ای است؟

خیر مجتمع فنی تهران موسسه آموزشی خصوصی با بیش از ۳۲ سال سابقه در امر آموزش است.

تفاوت MCSE با MCSA چیست؟

مدرک MCSA همراه با MCSE ارائه شده و در اصل قسمتی از MCSE است ، علاقه مندان به دوره های مایکروسافت ابتدا پس از گذراندن سه کورس، مدرک MCSA را اخذ نموده و با گذراندن دو کورس دیگر (پنج کورس کامل) مدرک MCSE را دریافت خواهند نمود. به بیانی ساده تر اگر مدرک MCSE را معادل کارشناسی (لیسانس) در دوره های شبکه مایکروسافت بدانیم مدرک MCSA معادل کاردانی (فوق دیپلم) خواهد بود.

MCSA اختصار عبارت Microsoft Certified Solutions Associate است. و با گذراندن سه کورس زیر به آن دست پیدا می کنید.

۷۰-۴۱۰ – Installing and Configuring Windows Server 2012

۷۰-۴۱۱ – Administering Windows Server 2012

۷۰-۴۱۲ – Configuring Advanced Windows Server 2012 Services

بعد از گذراندن دوره MCSA 2012 و کسب مدرک آن ، می توانید جهت کسب مدرک MCSE دو کورس ذیل را علاوه بر سه کورس قبل بگذرانید تا به مدرک MCSE 2012 دست پیدا کنید.

۷۰-۴۱۳ – Designing and Implementing a Server Infrastructure

۷۰-۴۱۴ – Implementing an Advanced Server Infrastructure

چطور می توانم مهندس شبکه شوم؟ چه دوره هایی را باید طی کنم؟

مهندسی شبکه به دو بخش تقسیم می شود:

۱-مهندسی نرم افزار شبکه: مثل مهندسی مایکروسافت
۲-مهندسی سخت افزار شبکه: مثل مهندسی سیسکو

یک شبکه کامپیوتری از دو بخش تشکیل شده است.

اول بخش سخت افزاری که شامل کابل ها و تجهیزاتی که کلاینت ها (کاربران عادی) را به سرور (کامپیوتر اصلی) متصل نموده و برای خروج از شبکه و بازگشت مسیریابی می نماید.
دوم بخش نرم افزاری مانند سیستم عاملی که بر روی سرور و کلاینت ها نصب می شود و تنظیمات نرم افزاری شبکه.

پیشنیاز این دوره ها دوره ای به نام نتورک پلاس (Network+) است که از طرف شرکت کامپ تیا (CompTIA) ارائه شده است. این دوره ۳۶ ساعت بوده که در یک دوره کوتاه مدت حدودا یک ماهه (هفته ای دو یا سه جلسه ۳ساعته) و یا به صورت کمپ سه روزه (روزی ۸ ساعت و سه روزه) برگزار می گردد.

بعد از گذراندن Network+ می توانید دوره MCSE که دوره عمومی مایکروسافت است را گذرانده (۲۳۶ ساعت و بین هفت تا یازده ماه) و یا در دوره CCNA که اولین دوره از مهندسی سیسکو و ۶۰ ساعت است شرکت کنید (حدوداً ۲ ماه و یا کمپ ۷ روزه متوالی)

Network+ ، یک دوره آموزشی کوتاه مدت یک یا دو ماهه است که عموما شامل مبانی شبکه است . این دوره آموزشی شما را در درک مباحث Microsoft و Cisco کمک میکند . این دوره پیشنیاز MCSE و CCNA است. در این دوره آموزشی ، با مفاهیم اولیه شبکه آشنا شده و با توجه به قرار گرفتن در جو کلاس و رد و بدل شدن اطلاعات بین اساتید و دانشجویان ، شما برای انتخاب راه خود دید بازتری خواهید داشت. پس از گذراندن نتورک پلاس ، علاقه مندان می توانند بین آموزشهای مایکروسافت و سیسکو یکی را انتخاب نمایند.

۱- دوره های مایکروسافت (دوره MCSE) به آموزش شبکه در بستر نرم افزاری و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از سیستم عامل های مایکروسافت ( win Server 2012 ) و سرویس های مختلف این سیستم عامل ها و همچنین مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف ، می پردازد.

۲- دوره های سیسکو عموما به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازند ، طراحی و ساختاربندی فیزیکی شبکه ، تنظیم ، راه اندازی و نگهداری روتر و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم این دوره های آموزشی هستند. اولین کورس دوره های سیسکو و در حقیقت دروازه ورودی آن ، CCNA نام دارد ، پس از گذراندن این دوره می توانید دوره های حرفه ای تر سیسکو به نام CCNP را بگذرانید ، حرفه ای ترین و بالاترین سطح مدارک سیسکو نیز CCIE نام دارد که در ایران کمتر از ۵۰ نفر به این مدرک دست یافته اند .

بعد از اتمام دوره می توانیم وارد بازار کار شویم؟

بله، زیرا حسابداری به صورت کامل و در حد معمول بازار کار به دانش پذیران آموزش داده می شود.

آیا دوره های حسابداری عملی است؟

بله، دوره های حسابداری بازرگانی به صورت عملی با اسناد و مدارک واقعی آموزش داده می شود.

در دوره اموزش حسابداری کاربردی ویژه بازار کار آیا نرم افزار های حسابداری هم اموزش داده می شود؟

بله، در این دوره از حسابداری ۹۰ ساعت از کلاس ها به آموزش نرم افزارهای حسابداری اختصاص داده می شود.